Ayetel Kursinin Faziletleri

Sponsor Bağlantılar

Ayet-El Kursinin Faziletleri

Ayet-el kürsinin birçok faziletleri vardır. Hazreti Allahın tevhidi ile alakalı olan bir ayettir.

* Ayet- el kürsi okunan eve şeytan giremez. O evde büyü tutmaz.

* Devamlı olarak ayet- el kürsi okumaya devam eden kişi hem dünyada hem ahirette büyük makamlara erişir.

* Ayet- el kürsi nimetler 313 defa okuyup ve her okuyuşta hu diye üfürülürse o nimet bereketlenir. 313 ayet- el kürsinin hatim adedidir.

* Ayet- el kürsi okumayı adet edinen kimsenin geçmişte işlemiş olduğu günahlar bağışlanır. Hazreti Allah o kişiye hayır kapılarını açar.

* Bir kişi 7 defa okuyup birincide sağına ikincide soluna üçüncüde önüne dördüncüde arkasına beşincide yukarı altıncıda aşağı ve yedincide içine hu diye üflerse ve son olarak etrafını çevreleyecek şekilde üflerse melekler onu çevreler ve o gün içinde o kimseye bela isabet etmez.

* Ayet- el kürsi her namazdan sonra okunmalıdır. Bunu okuyan kişiye cennetin sekiz kapısı açılır ve dilediği kapıdan cennete girer.

* Cenabı hak sevdiği bir kuluna namazdan sonra ayet- el kürsi okumayı unutturmaz. Kabir ehli için okunursa cenabı hak ayet-el kürsinin fazileti hürmetine o kabir ehlilin kabrini genişletir ve makamını yükseltir. Okuyan kişiye de sevap yazılır.

* Gece yatmadan önce okunursa kişi kendini ve ailesini güven içine almış olur. Sıkınltılı zamanlarda okunursa Allah’ın izni ile sıkıntı geçer.

Ayetel kursinin faziletleri ile ilgili sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sponsor Bağlantılar

Yazar Hakkında

4 Yorum

 1. Samira kanmaz diyor ki:

  Allahım beni ve benim gibi zor durumda olanlara bu dualarla yardım et ustumdekki muskalar bozulsun inş.

 2. ramazan diyor ki:

  gerçekten doğru ben her akşam uyumadan önce okuyorum ve akşamları çok rahat uyuyup uyanıyorum

 3. mücahit mlatya diyor ki:

  Allah( c.c.)tüm kullarindan razi olur inşallah çok kuvvetli bir dua allah ne yücedirki kulana herşeyi apaçık sunmuş la ilahe illallah muhammeden resulullah allah allah bizi kuvvetli bi imanla yanina alir inşallah eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enle Muhammed en abduhu ve Resulü kelimesi saadet ile çene kapamayi cümle müslüm kardesimize nasip eder inşallah ..

 4. halil diyor ki:

  allah sizden ve emeği geçen tüm ümeti muhammed (s.a.v)ümetinden razı olsun

FACEBOOK'TA BEĞEN...